yetkili su arıtma teknik servisi 

tüketme suyuyla  alakalı akıllardaki  soru işaretleri devam ediyor . Vatandaş su arıtma cihazlarına merak vermeye başladı . Vatandaş  damacanadan elde edilen suya dikkatli yaklaşıyor . şebeke suya güven  arttı ancak onun da tadı  beğenilmiyor. Bu sebepler dolayı su arıtma makinelerinin kullanımı çoğaldı. arıtılmış suyun tat açısından nebati kaynak suyundan farkı yok. Bu cihazları cazip kılan türlü köken var. Bu konu için bilirkişi görüşleri ve halka danıştık. Aşağıda türlü görüşleri kısaca ele aldık

türkiye, insan sağlığını hiçe sayan damacana suyu isimlerini konuşuyor. Biz de beslenme uzmanları ve doktorlara, 'su tercihlerini' sorduk. bir takım arıtma cihazıyla musluktan akan suyu  kullanıyor, kiminin tercihi ise cam şişeler ve maden suyu
sağlık Bakanlığı'nın, sağlığı tehdit eden damacana ile elde edilen su markalarını deşifre etmesinin yankıları sürerken, günde su ihtiyacımızı nasıl karşılamamız gerektiğiyle alakalı de tartışmalar alevlendi. aHaber'in ortaya çıkardığı skandal sonrası yorum yapan bazı sağlık uzmanları damacana su yerine cam şişeleri tercih etmek gerektiğini kimiyse su arıtma cihazları sayesinde şebeke suyunun  arıtılıp içilebileceğini savunuyor. işte profesyonellerin evlerindeki tercihleri: 


 Doç. Dr. Ahmet Molla : Ben evimde neredeyse 5 yıldan bu güne su arıtma sistemine sahibim. musluktan akan suyu  bu sistemden süzerek elde ettiğim suyu hem içmek adına hem de çay ve yemeklerde gönül ferahlığı ile kullanıyorum. Zira suyun niteliğini istediğim zaman ölçerek de görebiliyorum. organik ki bu sistemin periyodik bakımlarının düzenli şekilde yapılması ihmal edilmemelidir. 


Ali Uzmancı : Ben saygı duyulur marka paketlenmiş 5 litre olan büyük su ve şişede mineralli su kullanıyorum. click here Yemeklerde şişelenmiş, sofrada hem şişelenmiş hem mineralli su bulunduruyorum. Asla telefonla su istasyonlarından açıkta ya da kendi şişeleme teknikleri ile oluşmuş su almam. Pet ya da cam şişede bir kere kullanılıp atılan saygı duyulur marka su ve maden suyu (mineralli su) kullanmanızı öneririm. bu şekilde mikrobiyolojik şekilde boşalan bir damacana suyuna  tekrardan su konulması riskini minimize etmiş oluyorsunuz. 

 Uzm. Dr. Veli Yılmaz (sıhhatli yaşam Uzmanı): şu an arıtma suyu içiyorum. Hem iş yerinde hem evimde arıtma cihazım var. Filtresini denetim ediyorum. Bu konu netleşene kadar imkânı olanlar evlerine iyi ve saygı duyulur bir filtre cihazı taktırabilirler. günlük en yetersiz 2 şişe cam şişede maden suyu tüketilebilir. Maça gittiniz, arabayla yoldasınız, arabada oruç açacaksanız ufak pet şişeler kullanılabilir. Suların çok satıldığı, hızlı sürkülasyonun olduğu tarafdan pet şişe alın. Beklememiş, yeni olsun. 

 Ayşe Aydın inam (uzman Diyetisyen): Evimde damacanadan çıkan suya  şekilde aldığım suları, dışarıda ise cam şişe suları tercih ediyorum. Evde iyi bir arıtma cihazı varsa da sularınızı cam şişelerde saklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *